Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İşlemleri

Gıda Tarım ve Hayvancılık Sektöründe İstenen İzin Belgeleri

Bu kategorideki başvuru ve izin belgeleri ayrı ayrı ele alınır. Gıda sektöründe üretim, marka, tescil ve ithal izinleri için sağlık tarım bakanlığından izin alınması gerekir. Gıda ürünleri; bitkisel yağlar, çikolata, çay, enerji içecekleri, süt ürünleri, bitkisel çaylar, kurutulmuş ürünler, kahve, kakao, şekerlemeler başta olmak üzere farklı ürün gurupları için istenen uygunluk belgesini içerir. Gıda takviyeleri ve gıda sektöründe kullanılacak üretim makineleri ve iş yeri içinde uygunluk belgesi almak şarttır.

Veterinerlik alanında yapılacak yatırım ve ruhsatlandırma işlemleri içinde veteriner ilaç ruhsat varyasyon dosyası hazırlanması ve başvurunun eksiksiz bir dosya hazırlayarak yapılması gerekir. İş hayatında zaman çok önemlidir. Başvuru yaparken eksik belge ile dosya sunmak ruhsatın gecikmesi ve bu başvuruda alınamaması için baştan bilinmelidir. Veteriner ilaç, yenileme ve devir işlemleri için ruhsat almak isteyenler bu konuda danışmanlık hizmeti alarak ruhsatlarını kısa sürede sorunsuz bir şekilde alırlar.

İthal izinleri ise farklı bir kategoride ele alınır. Tarım bakanlığı bitkisel ve hayvansal yem ithalatı yapmak isteyen şahıs ve firmalardan bu alanda izin belgesi vermektedir. Bu belgeyi almak için şartların uygun olması ve bu uygunluğu gösteren belgelerin hazır olması şarttır. Evcil hayvanlar için hazırlanan mamaların yurtiçi ve yurtdışında ithal ve ihracatı içinde uygunluk belgesi ve ithal izni almak gerekmektedir.

Diğer sektörlerde olduğu gibi gıda tarım ve hayvancılık sektöründe de etiketlendirme, ithalat, ambalajlama ve imalatın mevzuata uygun yapılması hem tüketiciler için hem de uluslararası standartlarda hizmet vermek için yasal zorunluluktur. Firmalar ise bu izinleri aldıktan sonra gerek yurtiçi gerekse yurtdışı pazarlarda serbest ticaret yapma olanağına sahip olurlar. İster bir işletme kurmak için, isterseniz ürünlere patent ve marka tescil belgesi almak için işlemlerinizi daha kolay halletmeniz mümkün. Firmamız Türkiye’nin tüm illerinden gelecek danışmanlık taleplerine cevap verebilecek güçte ve kalitede güvenilir hizmet olanağı sunmaktadır. Bize bu taleple gelen tüm müşterilerimiz için farklı çözüm önerilerimiz, uygun fiyatlarımız ve sorunsuz bir takip süreci vaat ediyoruz.