Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İzinleri

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İzinleri

Gümrük ve ticaret bakanlığı denetiminde halka açık anonim şirketlerin, kurumların ve şahısların iç ve dış ticarette mallarını gümrükten geçirebilmeleri için gümrük ve ticaret bakanlığına başvuru yaparak izin almaları gerekmektedir. Öncelikle bu firmaların sermaye piyasalarına kayıtlı ve tabi olmaları şartı aranmaktadır. İzinlerin yasal çerçevede verilmesi ise gümrük bakanlığı temsilcilerinin yapacağı toplantılar ve sunumlarla sağlanır. Hangi sektörde hizmet sunmak istiyorsanız belgelerinizi de o konu üzerinde düzenlenen yasal gereğince hazırlamanız gerekir. Son derece titiz bir çalışma gerektiren bu süreçte belgelerin eksikliği mallarınızın gümrükten geçirilmemesi anlamına gelecektir.

Gümrük ve ticaret işlemlerinde denetimlerde ceza almamak için tüm izin belgelerinizin bulunduğu dosyanın eksiksiz olması gerekir. İzinler yalnızca imalat, ihracat veya ithalat belgelerinin eksikliği için değil ambalajlama ve etiketleme içinde yapılabilir. Mevzuat bir şahıs veya kişi için ağır veya zor gibi gelebilir. Ancak profesyonel bir destekle yalnızca kendi alanınızda gerek duyulacak izinleri almanız mümkün.

İthal edilecek eşyalar gümrükte depolarda bekletilir ve işlem tamamlanana kadar teslimat yapılmaz. Malların serbest dolaşımı için önce izin belgeleri onaylanır. Mallar gümrükten geçtikten sonra kişi veya kuruma bu ithalat için ödeyeceği vergi yasal yollarla tebliğ edilir.

Teknik Dosya Hazırlanması, MSDS (Güvenlik Bilgi Formu) Hazırlanması, Analiz Başvuru ve Takip İşlemleri, Üretim Yeri İzni Alınması gibi yapacağınız ticaret türü ve alanına göre sizden farklı belgeler istenecektir. Emzik, biberon, biberon başlığı, alıştırma bardağı, diş dil ve Ara yüz fırça bildirimleri, deterjan, havuz, kimyasal bildirimler ve diğer alanlarda alacağınız gümrük izinleri hakkında detaylı bilgileri müşteri temsilcilerimizden online olarak öğrenebilirsiniz.

Ticaret hayatında zaman ve güven her şeyden önemlidir. Firmanın ticaretini zamanında yapması sektörde güven duyulan, hızla büyüyen ve kazanan firma anlamına gelir. Bu yüzden gümrük ve ticaret bakanlığı izinleri riske atılmamalıdır. Firmamız hangi ithalat ve ihracat alanında hangi belgelerin alınacağı konusunda edindiği tecrübe ve profesyonellikle ummadığınız kadar sorunsuz ve hızlı bir izin süreci sunan güçlü bir danışmanlık firmasıdır.