Tescil Sonrası İşlemler

Marka Patent tescil Sonrası İşlemler

Marka patent almak için öncelikle istenen evraklarla birlikte Türk Patent Enstitüsüne başvuru yapmanız gerekir. Marka adınız ve logonuz daha önce başka bir firma veya tüzel kişi üzerine tescil edilmiş mi diye sorgulama yapılır ve bu konudaki talebiniz istenen evraklarla birlikte incelemeye alınır. İnceleme yapılır ve marka adınız daha önce tescil edilmemişse bu ismi kullanmaya hak kazanırsınız. Onay alındıktan sonra bu konuda resmi gazeteye ilan vermek zorundasınız. İlanınız resmi gazete 3 ay süre içinde durur ve bundan sonra 10 yıl süre içinde bu isim size aittir.

Markanız bundan sonra yasal olarak koruma altına alınmıştır ve marka tescil sonrası koruma işlemleri 10 yıl geçerlidir. Bu 10 yılsonunda yeni bir dosya ile tescil işlemini yenilemeniz gerekir. Yenileme için aynı kişi veya o kişinin vekâlet verdiği firma veya şahıs talepte bulunabilir. İlk aldığınız tescil onayı ile marka yenileme işlemleri aynı değildir. Bu süreç daha kolay ve hızlı bir şekilde ilerler. Bu işlemi yaptırmayan firma veya kişiler yasal ceza veya uyarı alırlar. Bu uyarılar dikkate alınmazsa marka tescil isminiz artık geçersiz sayılır. Marka patent işlemlerinde diğer markanın ismi ve logosu ile birebir benzerlik engellenir ve firmaların hakları bu noktada da koruma altına alınır.  Mutlaka tescil sonrası işlemleri yaptırmalısınız. Bu işlemler karmaşık gibi gözükse de profesyonel bir yardımla son derece kolay yapılır.

Çünkü marka patent tescil hizmetleri, tescil sonrası işlemler ve yasal çerçevede almanız gereken tüm İSO Belgeleri firmamızın uzmanlık alanı olup internet üzerinden yapacağınız taleple bu süreç firmamız tarafından sizin adınıza sorunsuz bir şekilde yapılır. Firmanız için yeterlilik belgesi, garanti, TSE, CE, devlet desteği alabilmeniz için gereken belgeler, kontrol belgeleri ve diğer belgeler öz danışmanlık desteği ile tüm müşteriler adına takip edilir. Online hizmet avantajı ile haftanın 7 günü 24 saat kesintisiz hizmet alıp bu konuda müşteri temsilcilerimizle direkt olarak iletişime geçip bilgi alabilirsiniz.